نقش فولاد در بهبود عملکرد ماشین آلات

بزرگترین اصل پایداری است

تحولات سریع در دنیای مدرن و پیامدهایش به طور مداوم چالش‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند. نیاز به پایداری به حدی اهمیت یافته که اکنون یکی از متداول‌ترین اهداف در هر صنعت شده است. فستالپین به عنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه، از این موضوع آگاه بوده و پایداری را از مدت‌ها پیش به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایش اعلان داشته. انتخاب مواد اولیه پایدار، توسعه مداوم فرآیندهای تولید، آمادهای مناسب آب و هوای اقلیمی و بازیافت در حجم وسیع نیز از جمله موارد مسلم در صنعت ماشین‌سازی می‌باشند.

اجزای فولادی استحکام بالا و سبک وزن، نقش مهمی را در ایمنی و پایداری ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن ایفا می‌کنند. وزن کم و به ویژه پایداری مطلوب به این معناست که ماشین‌آلات را بتوان با مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای کمتر تولید کرد. ما نیز در فستالپین تلاش می‌کنیم تا گزینه‌های تولیدی کارآمدتری را به منظور بهینه‌سازی اثرات سازگار با محیط زیست در حین تولید اجزای خام به کار گیریم.

فولاد – ماد‌ه‌ای پایدار در آینده صنعت ماشین‌سازی

اگر هدف افزایش کارایی ماشین‌آلات، به حداکثر رساندن چرخه عمر تجهیزات و در عین حال صرفه جویی در منابع بخش تولید باشد، ویژگی‌های مشخصی لازم است. قطعات با طرح‌های پیچیده و عملکرد بهبود یافته فقط با استفاده از متریال‌هایی با پایداری بالا، وزن کم و همچنین متریال‌هایی که به صورت کارآمد و سازگار با محیط زیست ساخته شده‌ باشند تولید می‌گردند. همچنین پیشبرد پردازش مواد نیز باید نسبتاً آسان باشد. چنین فولادهای مستحکم و فوق مستحکمی، این خصوصیات را به طور منحصر به فرد یکجا دارند. فولاد قابل بازیافت است و در مقایسه با سایر مواد بسیار به صرفه می‌باشد.

ضخامت حداقلی، وزن کمتر و تولید کارآمدتر

بهبود طراحی اجزای قدیمی به خواص متریال‌های ارتقاء یافته نیز بستگی دارد. حداکثر استحکام و از همه مهم‌تر افزایش استحکام کششی گریدهای فولادی فستالپین که برای صنعت ماشین‌سازی ساخته شده است، دستیابی به طرح‌های کم نظیر را ممکن می‌سازد. هنگامی که ضخامت دیواره بدون آسیب زدن به ثبات کاهش می‌یابد، ماشین‌آلات و تجهیزات سبک‌تر شده و به انرژی کمتری نیاز دارند. به خاطر سطح مقاومت بهینه، قطعات ساخته شده از فولاد اکنون می‌توانند تقریباً با همان وزن ساخته شده از آلومینیوم تولید شوند. مصرف انرژی در تولید فولاد چندین برابر کمتر از تولید آلومینیوم است. این امر باعث می‌شود فولاد در ارزیابی چرخه زندگی برنده قطعی باشد.

از هر نظر پایدار

مزایای استفاده از فولاد در صنعت ماشین سازی مشهود می‌باشد اما فستالپین آن را یک گام جلوتر برده است. اصول اخلاقی و پایداری آنقدر مهم است که در زنجیره ارزش شرکت، بالاتر و فراتر از واحدهای تجاری فردی منعکس می‌شود.
در فستالپین، این اولویت ما برای همکاری با تأمین کنندگان منطقه‌ای است تا اطمینان حاصل شود که شرکت‌های همکار ما هرگز از مواد اولیه مخرب و همچنین کار کودکان استفاده نمی‌کنند ، همچنین کار اجباری یا غیر اصولی در بین نباشد. ما همچنین بر روی فناوری‌های نوآورانه و چرخه محصولات تمرکز کرده‌ایم که تا حد امکان با محیط زیست سازگار باشند.
تلاش‌های ما در این رابطه در پروژه “استلا” که در فستالپین در حال اجراست خلاصه شده است. و یک چیز قطع به یقین است: صنعت ماشین‌آلات نیز از آخرین پیشرفت‌های فستالپین بی‌بهره نمی‌ماند.